تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

همه ما به دنبال ظاهری زیبا هستیم تا بتوانیم با اعتماد به نفس بیش تری در جامعه زندگی کنیم. بیش تر افراد لب های برجسته را می پسندند، اما از این زیبایی خدادادی محروم مانده‌ اند. خوشبختانه امروزه تزریق ژل لب نیز، همانند رنگ کردن و هایلایت کردن مو، امری رایج در بین مردم شده است. از این روش برای برجسته کردن و فرم دادن لب ها انجام می شود.

هنگام افزایش سن که حجم لب ها کم شده و برجستگی آن کاهش می یابد، تزریق ژل لب می تواند به زیبا کردن دوباره صورت کمک کند. این روش، درد و عارضه بسیار کمی دارد و می توان آن را سریع انجام داد.

نحوه تزریق ژل لب

اولین نکته ای که در تزریق ژل لب وجود دارد، این است که تزریق باید به گونه ای باشد که نتیجه ای مطلوب و قابل قبول به فرد ارائه دهد. همچنین خطر کم تری برای فرد بیمار داشته باشد.

پزشک متخصص ابتدا باید شناخت کافی و دقیقی از بافت و ساختمان پوست و اجزای تشکیل دهنده صورت داشته باشد. همچنین باید کاملا آشنا به تکنیک های این روش باشد. این تکنیک ها عبارتند از:

 • مقدار ژل لازم برای تزریق
 • محل مناسبی که باید ژل تزریق شود.
 • قرار دادن مواد در لایه های مناسب پوست

بسته به نوع ماده استفاده شده و اینکه آیا ژل باید به صورت سطحی تزریق شود یا عمقی، مقدار ژل تزریقی تعیین می گردد.

ترکیبات هیالورونیک اسید، چون آب را در اطراف خود زیاد جذب می کنند و افزایش حجم مد نظر را ارائه می دهند، نیاز به تزریق حجم کم تری از ژل، برای کم کردن چین‌ها و فرورفتگی‌ ها را دارند.

برای تزریق ژل لب ، از بی حسی موضعی استفاده می گردد.

محل تزریق باید با مواد ضد عفونی کننده و یا الکل تمیز گردد.

پس از تمیز کردن محل تزریق، با استفاده از سرنگ مخصوص و سوزن های ظریف، زاویه ی دقیقی از ژل به یکی از لایه های پوستی یا زیرپوستی قسمت های مختلف صورت که شامل گونه ها، چین های دور دهان، لب ها و دور چشم ها و پیشانی می باشد، تزریق می کنند.

 بهترین ژل برای تزریق به لب

ژل‌های موجود در دنیا را به دو دسته دائمی و موقت تقسیم می کنند.

ژل‌های موقت بهترین انتخاب هستند چرا که اگر فرد از نتیجه تزریق این ژل ها خوشش نیاید، می تواند با خارج کردن ژل، لب های خود را به حالت اولیه خود برگرداند.

ژل های دائم و یا نیمه دائم هم برای کسانی که دوست دارند مدت طولانی تری این ژل ها را در لب هایشان داشته باشند، وجود دارند. لازم است بدانید که خارج کردن این ژل ها و برگرداندن لب به حالت اولیه، کار بسیار دشواری است.

برای کسانی که برای بار اول می خواهند تزریق لب انجام دهند، معمولا پزشک متخصص ژل‌های موقت هیالورونیک اسیدی را توصیه می کند. ژل‌های موقت هیالورونیک خاصیت آبرسانی مرطوب کنندگی و مراقبت پوستی زیادی دارند.

نکات مهم قبل از تزریق ژل

 • به دلیل این که خون رسانی در تزریق ژل لب زیاد است، باید تا دو هفته قبل از تزریق ژل از خوراکی ها و داروهایی که خون را رقیق می کنند پرهیز کرد.
 • از استفاده هرگونه لایه برداری باید خودداری شود.
 • از بند انداختن، اپیلاسیون و یا موم انداختن بر روی محل مورد نظر خودداری گردد.
 • از مصرف داروهایی مثل ویتامین E، امگا 3 و روغن ماهی، مولتی ویتامین و مسکن هایی مثل ناپروکسن، آسپرین و ژلوفن خودداری شود.

مراقبت های بعد از تزیق ژل لب

برای مراقبت های بعد از تزریق ژل لب، کارهای زیر باید انجام گردد:

 • قرار دادن کمپرس یخ هر یک ساعت یک بار به مدت 10 دقیقه روی پوست
 • استفاده از پاراسیتامول برای تسکین درد
 • خودداری از فعالیت های جسمانی و ورزشی سنگین
 • قرار دادن چند بالش زیر سر به منظور جلوگیری از تورم
 • خودداری از استفاده از لوازم آرایشی چرب به مدت 24 ساعت

عوارض تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب، فرد دچار قرمزی، تورم، کبودی و خارش می شود. اما جای نگرانی ندارد و این عوارض به سرعت برطرف شده و طی 7 روز به حالت عادی برمی گردد.

اما اگر تزریق به درستی انجام نگیرد، می‌تواند خطرات جدی از جمله خطرات انسداد عروقی را داشته باشد.

دکتر یلدا عطارزاده ، متخصص پوست و مو در اصفهان   به ارائه انواع خدمات درمانی و زیبایی پوست و مو در اضفهان می پردازد شما می توانید جهت ارتباز با ایشان به صفحه اینستاگرام مراجعه کرده و یا با شماره های ۰۳۱۳۶۶۳۷۴۶۶ – ۰۹۱۳۴۰۴۳۷۶۰ تماس حاصل فرمایید. 

نتیجه گیری

تزریق ژل لب، یک روش درمانی برای زیباتر کردن و برجسته کردن لب هاست بنابراین همیشه احتمال این وجود دارد که که اشتباهی رخ ندهد و فرم لب ها را به جای زیباتر کردن، بدتر و زشت تر نکند. به همین دلیل، در درمان این نوع زیبایی، بسیارمهم است که به مراکز درمانی معتبر و یا یک پزشک مجرب و حرفه ای واجد شرایط مراجعه نمایید و هرگز برای انجام آن به سالن های زیبایی مراجعه ننمایید.

دکتر یلدا عطار زاده ، یکی از بهترین پزشکان متخصص در زمینه های بیماری‌های پوست، مو، زیبایی و لیزر در اصفهان هستند که برای تزریق ژل لب نیز می توانید به ایشان مراجعه نمایید.

برای اطلاعات بیش تر می توانید اینجا کلیک کنید.​

drattarzadeh

پاسخ

3 + 6 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Buttonتماس با ما