جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر، درمانی اثبات شده برای کاهش چین و چروک صورت و بی نظمی های پوستی مانند جوش ها یا زخم های آکنه است. این روش درمانی همچنین ظاهر خطوط ریز اطراف چشم، دهان و گونه ها را کاهش می دهد. اما بسیار حائز اهمیت است که چه کسی لیزر را برای شما انجام می دهد.

خواندن این نوشته را ادامه دهید تا در مورد نحوه عملکرد این روش، عوارض جانبی احتمالی و موارد دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لیزر، با ساطع کردن پرتوهای پالس کوتاه و متمرکز از نور در پوست نامنظم، یک لایه از پوست را از بین می برد، باعث تحریک رشد کلاژن می شود و پوست زیرین را محکم می کند. سلولهای جدید پوستی که در طول بهبودی شکل می گیرند، به پوست ظاهری صاف و جوان تر می دهند. این روش به تنهایی یا با سایر جراحی های زیبایی روی صورت قابل انجام است.

جوانسازی-پوست

جوانسازی-پوست

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جوانسازی با لیزر هستند؟

اگر در اثر افزایش سن، آکنه یا قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب صورت شما هم دچار لکه ها، زخم ها، چین و چروک یا خطوط شده است، بازسازی پوست با لیزر ممکن است باعث جوان تر شدن ظاهر پوست شما گردد.

اگر دارای آکنه هستید یا پوست بسیار تیره دارید، کاندیدای مناسبی برای این روش نیستید. البته انتخاب تکنولوژی مناسب و تجربه ی پزشک در این امر بسیار حائز اهمیت است. استفاده از لیزر Erbium در افراد با پوست تیره گاهی می تواند گزینه مناسبی باشد و خطر کمتری برای تغییر رنگ ایجاد می کند.

بیماران با پوست قهوه ای یا سیاه ممکن است نیاز به انتخاب گزینه های دیگر، مانند درمان با فرکانس رادیویی یا میکرونیدلینگ داشته باشند.

این روش همچنین برای افرادی که دارای پوست ظریف و حساس هستد، توصیه نمی شود.

به صورت کلی شما باید قبل از انجام جوانسازی، با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید. ایشان با بررسی پوست شما تصمیم می گیرد که آیا مقاومت در برابر لیزر برای شما مناسب است یا خیر.

دکتر یلدا عطارزاده متخصص پوست و مو  در اصفهان از تکنیک های علمی و به روز برای جوانسازی پوست به نواحی مختلف بدن استفاده می نماید.

راههای ارتباطی با دکتر یلدا عطارزاده:

شماره های تماس : 36637466-031 , 4043760-0913  و  کانال اینستاگرام

مدت زمان درمان جوانسازی پوست با لیزر

بسته به تکنیک مورد استفاده و اندازه ی منطقه ی تحت درمان، معمولاً بین 30 دقیقه تا دو ساعت زمان خواهد برد. لازم به ذکر است این روش تحت بی حسی موضعی یا داخل وریدی انجام می شود.

زمان مناسب برای جوانسازی با لیزر

آیا می دانید پاییز “فصل لیزر” محسوب می شود؟ از آنجا که پوست تحت درمان با لیزر تا یک سال پس از انجام برخی اقدامات، حساس به نور خورشید است، بسیاری از پزشکان متخصص زیبایی توصیه می کنند که در ماه های پاییز یا زمستان، از روش جوانسازی پوست با لیزر استفاده کنید، زیرا ساعات روز کوتاه تر است و بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانید.

صرف نظر از زمان لیزر، بهتر است روزانه یک ضد آفتاب SPF 30 یا بالاتر از آن استفاده کنید و در صورت لزوم دوباره آن را ترمیم کنید. این امر نه تنها باعث حاصل شدن نتایج بهتر می شود، بلکه از محافظت در برابر سرطان پوست محافظت می کند و به جلوگیری از پیری زودرس کمک خواهد کرد.

داروها یا شرایط تأثیر گذار بر جوانسازی پوست با لیزر

به خاطر داشته باشید در مورد تاریخچه ی پزشکی و سایر داروها یا مکمل هایی که مصرف می کنید با پزشک خود صادق باشید. به عنوان مثال داروهای آکنه حاوی ایزوترتینوئین می توانند منجر به بهبودی ضعیف یا زخم ناشی از انجام عمل لیزر شوند. همچنین محصولات رایج بدون نسخه مانند آسپیرین می توانند خطر خونریزی بعد از عمل را افزایش دهند.

دیابت و سایر بیماریهای مزمن نیز می توانند ایمنی و نتایج حاصل از لیزر را تحت تأثیر قرار دهند.

باید حداقل 2 هفته قبل و بعد از جوانسازی پوست با لیزر از کشیدن سیگار خودداری کنید تا بهترین حالت را برای بدنتان برای نتایج مطلوب فراهم کنید.

عوارض جانبی احتمالی

  • خارش، تورم و قرمزی
  • آکنه، عفونت، تغییر در رنگ پوست و جای زخم
  • حساس شدن پوست به نور خورشید

البته این موارد به صورت موقت و به مدت چند ماه می باشد، که توصیه می شود در این مدت در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و هر روز محل درمان شده را با یک لایه ی ضخیم از کرم ضد آفتاب بپوشانید. دقت کنید که در یک روز باید سه الی 4 بار، ضد آفتاب را تمدید کنید.

مراقبت های بعد از انجام لیزر

  • از شستشوی صورت تا چند ساعت اول بعد از لیزر خودداری کنید.
  • برای شستن صورت از صابون های ملایم مانند صابون گلیسیرین استفاده کنید.
  • از شستشو با آب داغ خودداری کنید.
  • بعد از شستشو از کرم های مرطوب کننده صورت استفاده کنید.
  • از لوازم آرایش تا چند روز بعد از لیزر خودداری کنید. برای استفاده از کرم پودر باید منتظر بمانید تا ریزش پوست تمام شود.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب به صورت مرتب

داشتن پوست صاف و شفاف از موارد مهمی است که در جوان به نظر رسیدن شما تأثیر بسزایی دارد. ما به شما برای دست یافتن به این هدف، جوانسازی پوست با لیزر را پیشنهاد می کنیم که اثرات آن می تواند سالها ادامه داشته باشد. اما برای این امر باید بیان کنیم که قرار گرفتن در معرض لیزر به دست متخصص پوست و مو، یک راه مطمئن برای بهبود چشمگیر پوست شماست. بر عکس انجام جوانسازی پوست توسط افراد غیر متخصص، می تواند بی اثر یا حتی خطرناک باشد.

drattarzadeh

پاسخ

15 + 20 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با ما