بهترین دکتر هایفوتراپی در اصفهان

در این مقاله سعی داریم تا هایفوتراپی و مزایا و عوارض آن را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین به بررسی بهترین پزشک هایفوتراپی در اصفهان نیز خواهیم پرداخت.

هایفوتراپی (HIFU)

جوانسازی پوست با هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی می باشد که می تواند جایگزین جراحی لیفت صورت شود هایفوتراپی از روش های نوین جوانسازی پوست می باشد و در واقع از امواج مافوق صوت با شدت بالا و متمرکز شده استفاده می‌کند. این عمل موجب تحریک رشته های کلاژن موجود در سلول های درم شده و بدین ترتیب با افزایش کلاژن سازی، روند سفت شدن و برطرف شدن چین و چروک پوست محقق می شود.

. همان طور که اشاره شد امواج مورد استفاده در این روش از نوع امواج مافوق صوت هستند. این امواج مشابه امواجی می باشند که در دستگاه سونوگرافی کاربرد دارد. نتایج حاصل از این روش جوانسازی پوست، حدود دو تا سه ماه تدریجا پس از آن ظاهر شده و تا شش ماه بعد تغییرات کامل می شود.

هایفوتراپی برای افراد بالای ۳۰ سال و افرادی که پوست شل و چروکیده و یا سفت دارند توصیه می‌ شود. لازم به ذکر است که حدود یک تا سه جلسه ۳۰ تا ۹۰ دقیقه ای برای ماندگاری اثرات ناشی از این روش لازم می باشد. همچنین پس از انجام پروسیجر نیاز به هیچ گونه بخیه و پانسمان و تزریق نمی باشد. این روش در سال ۲۰۰۸ به عنوان روشی برای جوانسازی پوست مطرح شده است. هر چند که استفاده از این روش برای درمان تومورها سال ها قبل تر از استفاده از آن در زیبایی کاربرد داشته است.

سازمان غذا و داروی آمریکا در سال ۲۰۱۴ جوانسازی پوست با هایفوتراپی را مورد تایید قرار داده است. این روش امروزه در نواحی مختلفی از بدن استفاده می شود.

!…هر آن چیز که باید درباره جوانسازی پوست با لیزر بدانید…!

مزایای این روش چیست؟

طبق داده هایی که از انجمن زیبایی آمریکا به دست آمده است هایفوتراپی متعلق به روش های غیر تهاجمی می باشد. این روش به صورت گسترده مورد استقبال واقع شده است. این روش در نقاط مختلفی از بدن کاربرد دارد. کاربردهای گوناگون آن و همچنین اشعه بدون عارضه آن از مزایای مهم آن می باشد.

از طریق هایفوتراپی می توان چین و چروک های پوست را کاهش داد و حتی می شود آنها را کاملا از بین برد. افرادی که دچار بیماری افتادگی پوست در ناحیه گردن می باشند یا اصطلاحاً به گردن بوقلمون معروفند از طریق این روش تحت درمان قرار می گیرند.

یکی از کاربردهای جالب هایفوتراپی که در ایران کمتر شناخته شده است استفاده از آن در لیفت ابرو و پلک ها می باشد. یکی از مزایای انجام این روش نسبت به تزریق ژل این است که در این روش جوانسازی پوست از طریق مواد طبیعی صورت می‌گیرد و احتمال بروز حساسیت بسیار نادر است. کاربرد دیگری که برای این روش وجود دارد زاویه سازی در فک می باشد. همانطور که می دانید بر اساس دنیای زیبایی و مد یکی از مهم ترین عناصر تعیین کننده زاویه دار کردن فک است. افرادی که به دلیل چین و چروک و افتادگی در ناحیه صورت مشکل گردی دارند می‌ توانند از طریق این روش به زاویه سازی نواحی مورد نظر خود بپردازند. اصطلاحی تحت عنوان لیفت پوست ناحیه دکلته اصطلاحی است که در ابتدا برای توصیف این حالت مورد استفاده قرار گرفت.

یکی دیگر از مزایای هایفوتراپی صاف کردن پوست می باشد. حتی افرادی که در پوستشان چین و چروک زیادی ندارند می توانند با استفاده از این روش پوست بسیار صاف و شفافی داشته باشند. چیزی که در مورد این روش بسیار امیدوار کننده است تاثیرات بسیار گسترده آن در زیبایی می باشد. کاربرد گسترده این روش در نقاط مختلف بدن این امید را می دهد که علاوه بر صورت در ناحیه شکم و ران ها نیز بتوان از این روش استفاده کرد.

اما شاید مهم‌ترین مزیت این روش ماندگاری زیاد آن باشد. برای هایفوتراپی تنها لازم است هر دو تا سه سال یک بار روش درمانی را تمدید کنید. به این ترتیب طول ماندگاری زیاد مزیت بسیار بزرگی است. البته این امر مستلزم این است که این روش توسط پزشک مجرب و حاذق انجام گیرد.

مراقبت های لازم

توصیه شده است چهار تا شش هفته بعد از انجام هایفوتراپی از مواجهه با نور خورشید خودداری کرده و حتما از ضد آفتاب استفاده شود. همچنین باید مصرف الکل و نوشیدنی های کافئین دار به مدت دو روز قطع شود و در عوض مصرف آب و مایعات افزایش یابد.

هایفوتراپی عوارض محدودی دارد اما با این حال لازم است که این روش توسط پزشک انجام شود تا از بروز این عوارض جزئی همچون تاباندن نابجای اشعه اولتراسوند با شدت نامناسب و یا بر روی بافت نامناسب جلوگیری شود. اشعه استفاده شده در این روش اشعه فراصوت می باشد. این اشعه دقیقا همان اشعه ای است که در سونوگرافی بر روی مادر باردار و جنین استفاده می شود. بنابراین این اشعه هیچ گونه اثر مخربی بر روی بدن ندارد.

بنابراین هایفوتراپی اگر توسط پزشک مجرب انجام گیرد نگرانی ای در مورد عوارض آن نیز نمی باشد. گرچه ممکن است درجه ای از سوختگی سطحی پوست در دسته ای از افرادی که تحت این روش قرار می گیرند دیده شود. اما باید دانست همین امر نیز مسئله ی خطرناکی نمی باشد و به زودی برطرف خواهد شد.

بهترین پزشک هایفوتراپی در اصفهان

امروزه پزشکان زیادی روش هایفوتراپی را به بیماران خود جهت جوانسازی پوست پیشنهاد می‌کنند. اما در این میان مراکزی که دارای دستگاه های پیشرفته تر و کادری مجرب با برخوردی حرفه ای و حضور مستقیم پزشکان با تجربه باشند، بی شک در این مسیر موفق تر خواهند بود.

در شهر اصفهان هم مراکز متعددی به ارائه خدمات زیبایی و از جمله هایفوتراپی می پردازند. با توجه به نکاتی که در رابطه با این روش اشاره شد بهترین دکتر هایفوتراپی در اصفهان برای انجام این پروسیجر پزشکی است که بتواند با بکارگیری پیشرفته ترین دستگاه ها و با کمترین عارضه و خطا و بکارگیری بهترین تکنیک و مهارت از این روش جهت جوانسازی پوست مراجعه کنندگان بهره گیرد.

دکتر یلدا عطار زاده جراح و متخصص بیماری‌های پوست، مو، ناخن، لیزر و زیبایی در اصفهان می باشد.

از جمله مدارک کسب شده توسط دکتر یلدا عطار زاده به شرح ذیل می باشد:

  • فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دپارتمان درماتولوژی
  • دارای بورد تخصصی رشته درماتولوژی
  • عضو انجمن متخصصین پوست
دکتر یلدا عطارزاده
دکتر یلدا عطارزاده

امیدوارم که مطالب این مقاله در جهت تبیین هایفوتراپی و جزئیات مربوط به آن مفید واقع شده باشد. ممنون که همراه ما بودید.

!…درمان قرمزی پوست صورت در اصفهان…!

drattarzadeh

پاسخ

بیست + پانزده =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با ما