تزریق فیلر

با افزایش سن، چین و چروک های صورت نیز زیاد می شود. گودی زیر چشم، چین و چروک های اطراف اجزای صورت مانند دور چشم، خط خنده و… عواملی است که از زیبایی صورت می کاهد.بنابراین افراد مختلفی به ویژه بانوان هموار به دنبال راهی برای رفع این عارضه ها هستند. یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان به درمان هر یک از عارضه هایی که پیری به همراه خود دارد، به کار برد، تزریق فیلر است.

آیا لب ها یا گونه های شما کوچک تر از حالت طبیعی هستند؟

آیا می دانستید با تزریق فیلر می توان تا حد زیادی ظاهر صورت را بهبود بخشید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با تکنیک های تزریق فیلر همراه باشید.

تزریق-فیلر
تزریق-فیلر

برخی افراد به دلیل چانه های فرو رفته یا عقب بودن فک دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند. با فیلر می توان تا حد زیادی بد فرمی ها و کمبود حجم را در نواحی همچون لب و گونه ها جبران نمود.

منظور از فیلر چیست و چه مزایایی دارد؟

فیلر ها در واقع موادی هستند که نواحی مشکل دار صورت و بدن را پر می کنند. تزریق فیلر باعث می شود که فیلر ها به صورت موضعی به زیر پوست انتقال پیدا کنند، که این امر سبب رفع عیوب و زیباسازی نواحی که دچار نقص هستند می شود.

فیلرهایی که به منظور زیبایی به پوست تزریق می شوند، برای افزایش حجم نواحی مختلف، از بین بردن خطوط عمیق و متناسب سازی اجزای صورت به کار می روند. بیش از یک میلیون مرد و زن هر ساله تن به تزریق ژل برای جوانسازی صورت خود می دهند.

برخی از موارد استفاده از فیلر ها به شرح ذیل می باشد:

 • از بین بردن خطوط عمیق کنار بینی و دهان
 • افزایش حجم و یا بازسازی حجم از دست رفته گونه ها
 • از بین بردن خطوط به وجود آمده بر روی لب ها
 • افزایش حجم لب ها
 • از بین بردن خطوط ریز روی چانه و بهبود چانه های کوچک و عقب رفته
 • بهبود تقارن میان اجزا مختلف صورت
نقاط مختلف تزریق فیلر در صورت

انواع مختلف فیلرهای تزریقی

فیلرهایی که به پوست تزریق می شوند، بسته به کاربردشان انواع مختلفی دارند. در ذیل به برخی از فیلرهای پوستی پر کاربرد به اختصار اشاره می نماییم:

 • فیلرهای پوستی هیالورونیک اسید
 • فیلر پوستی کلسیم هیدروکسید آپاتیت
 • فیلر پوستی پلی لاکتیک
 • فیلرهای پوستی نیمه موقتی
 • فیلرهای پوستی ماندگار

تزریق فیلر چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل یا فیلر یکی از روش های افزایش حجم و فرم دهی اجزا صورت می باشد که بدون جراحی بوده و تنها با یک جلسه نتیجه مطلوب را حاصل می نماید. بهتر است در جلسات مشاوره ای هدف خود را از تزریق فیلر بیان کرده و در مورد نگرانی های خود با متخصص پوست و مو مشورت نمایید.

پزشک ابتدا محل مورد تزریق را از هر نوع آلودگی پاک کرده و در صورت لزوم به ناحیه مورد تزریق بی حسی موضعی اضافه می کند. سپس طبق معیارهای زیبایی نواحی خاصی را مشخص کرده و فیلر را تزریق می نماید.

نحوه تزریق فیلر

عوارض تزریق فیلر

تزریق فیلر ممکن است دارای عوارضی باشد. البته لازم به ذکر است که عوارض فیلر تا حد زیادی طبیعی است و پس از گذشت چند روز از بین می رود. عوارض فیلر عموما شامل موارد زیر می شود:

 • بروز واکنش‌های آلرژیک برای کسانی که به مواد فیلر حساسیت نشان می دهند
 • آسیب به بافت ناحیه ترریق شده که عموما به دلیل تزریق نادرست است
 • ایجاد زخم، تورم و کبودی که از عوارض طبیعی و زود گذر است.
 • ایجاد عفونت که می تواند ناشی از رعایت نکردن اصول بهداشتی باشد.

انتخاب بهترین تزریق کننده

انتخاب فردی که دارای تجریه کافی در زمینه تزریق فیلر است از مهم ترین اقداماتی است که باید در راستای تزریق انجام داد. چراکه در صورت تزریق توسط شخص نابلد و مبتدی ممکن است نتیجع دلخواه حاصل نشود. علاوه بر این یکی از مهم ترین عوامل بروز عوارض بعد از تزریقکه پیش از این گفته شد، انتخاب نادرست تزریق کننده می باشد.

بنابراین در صورتی که قصد تزریق فیلر را دارید توصیه می شود با استفاده از موارد زیر بهترین متخصص پوست را برای تزریق فیلر استفاده نمایید:

 • پرس و جو از دوستان و آشنایان
 • موتور های جست و جو
 • بررسی تالار های گفت و گو
 • شبکه های اجتماعی
دکتر عطار زاده متخصص پوست

تزریق فیلر همچون تزریق بوتاکس یکی از روش های کم عارضه برای جوانسازی پوست می باشد. دکتر یلدا عطارزاده متخصص پوست و مو در اصفهان از تکنیک های علمی و به روز برای کاشت مو آقایان و بانوان استفاده می نماید. راههای ارتباطی با دکتر یلدا عطارزاده:

شماره های تماس : 36637466-031 , 4043760-0913

اینستاگرام

مشاوره پیش از تزریق

در طول جلسه مشاوره، پزشک شما ناحیه مورد تزریق و پرونده پزشکی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. هر چند که تزریق فیلر معمولاً بدون عوارض خاصی می باشد، اما بهتر است سابقه بیماری های خود، آلرژی های دارویی و درمان هایی که در حال حاضر تحت آنها قرار دارید، به طور کامل با پزشک خود در میان بگذارید.

در صورتیکه از داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین، ایبوبروفن و.. استفاده می نمایید، حتماً متخصص پوست و مو خود را در جریان بگذارید.

تزریق فیلر با چه هزینه ای انجام می شود؟

تزریق فیلر همچون تزریق بوتاکس یکی از روش های کم عارضه برای جوانسازی پوست می باشد. البته باید توجه داشته باشید که تزریق فیلر پس از مدتی احتیاج به تمدید داشته و بسته به کیفیت فیلر استفاده شده، مدت زمان ماندگاری متفاوتی دارد. به منظور به حداقل رساندن عوارض جانبی تزریق فیلر، شما می توانید به متخصص پوست و مو در اصفهان مراجعه نمایید.

جوانسازی و رفع عیوب زیبایی با استفاده از تزریق فیلر، هزینه ثابت و مشخصی ندارد و عموما با توجه با عوامل مختلفی مانند، تجربه و مدرک تزریق کننده، محل قرار گیری کلینیک، میزان ماده تزریق شده، ناحیه تزریقی و… متغیر است.

drattarzadeh

پاسخ

3 + هجده =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با ما