فیلر خط خنده چقدر دوام دارد؟

خندیدن یکی از نعمت های بزرگ الهی به بشر بوده است. اگر خنده را از سیستم بدن انسان و فرمان های مغزی حذف کنیم بخش عظیمی از جذابیت و شگفتی دنیای اطراف ما تبدیل به بیابانی خشک می شود. این لبخندها و خنده های زیبا که نوید بخش زندگی هستند با افزایش سن می توانند ردی از خود بر جای بگذارند. به مرور زمان با تضعیف ماهیچه های پوست و کاهش کلاژن سازی پوست خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را از دست داده و در برابر محرک های خارجی بی دفاع می شود. خندیدن یک بازی زیبا با ماهیچه های صورت می باشد که اگر پوست دچار کاهش کلاژن سازی شده باشد سبب ایجاد تورفتگی و نمایان شدن خطی بر روی صورت می شود. یکی از روش هایی سبب از بین رفتن خط خنده و پر کردن آن می شود تزریق فیلر خط خنده می باشد. فیلر خط خنده جهت پر کردن خطوطی که پس از خندیدن خنده نمایان می شوند استفاده می گردد و توسط بهترین متخصص پوست در اصفهان انجام می شود. اما دغدغه بسیاری از افرادی که فیلر خط خنده تزریق می کنند ماندگاری و دوام آن می باشد که موضوع موردبحث این مقاله می باشد. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چرا خط خنده ایجاد می شود؟

خط خنده تحت تاثیر عوامل بسیاری ایجاد می شود که یکی از آن ها افزایش سن می باشد. اما دیگر عواملی که در شکل گیر خط خنده موثرهستند به شرح زیر می باشند:

 • ژنتیک:

نوع پوست ما جنبه ارثی دارد. بسیاری از افراد دچار پیری زودرس می شوند و یا به طور ژنتیکی کیفیت پوست خوبی ندارند به همین جهت بیش از بقیه افراد دچار خط خنده شده و نیاز به تزریق فیلر خط خنده دارند.

 • افزایش سن:

یکی از دلایل عمده ایجاد خط خنده کاهش کلاژن سازی پوست در اثر افزایش سن می باشد.

 • حالت های صورت

انجام برخی حرکات مکرر مانند آدامس جویدن و یا خوردن مایعات با نی می تواند سبب ایجاد خط خنده شوند.

 • خوابیدن نادرست

خوابیدن به پهلو سبب می شود به صورت و گردن فشار بیشتری وارد شود و چین و چروک بیشتری بر روی پوست باقی گذارد.

 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید

آفتاب گرفتن سبب جذب اشعه های منفی و بروز پیری پوست می شود.

 • استعمال دخانیات

سیگار کشیدن نیز می تواند در کاهش کلاژن سازی پوست موثر باشد.

 • کاهش چربی

با افزایش سن و لاغری های پی در پی چربی های زیر پوست مختل می شود و سبب ایجاد خطوطی بر روی پوست می شود.

فیلر خط خنده چیست؟

فیلر خط خنده یکی از روش های نوین از بین بردن خطوطی می باشد که به دلایل فوق ایجاد شده اند. این روش به عنوان یک تکنیک کم تهاجمی با بی حسی موضعی انجام می شود. رطوبت پوست دراین روش بازیابی شده و پوست حجم پیدا می کند. در نتیجه شادابی و جوانی را به همراه خواهد داشت.

معروف ترین نوع فیلر خط خنده

از معروف ترین انواع فیلر خط خنده اسیدهای هیالورونیک می باشند که بهترین فیلرهای آماده تزریق هستند. هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و با ساختار پوست سازگاری دارد. تزریق فیلر با افزایش کلاژن سازی پوست سبب ایجاد وضعیتی بهتر و جوانسازی پوست می شود.

بیشتر بخوانید : تزریق ژل به زیر چشم

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
فرم‌شما با موفقیت ثبت شد!
خطایی رخ داده است لطفا دوباره تلاش کنید.

جهت دریافت مشاوره می توانید فرم فوق را تکمیل کنید

مزایای تزریق فیلر خط خنده

ترزیق فیلر خط خنده مزایای بسیاری دارد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:

 • به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به بستری ندارد.
 • نتیجه بلافاصله پس از تزریق قابل مشاده می باشد.
 • سبب کلاژن سازی پوست شده و تاثیر مثبت در جوانسازی پوست دارد.
 • بلافاصله پس از تزریق می توان به فعالیت های روزانه ادامه داد.
 • حساسیت و آلرژی به آن بسیار کم و به تدرت پیش می آید
 • در صورتی که بیمار رضایت نداشته باشد می توان آن را تخلیه کرد.

میزان ماندگاری فیلر خط خنده

میزان ماندگاری فیلرخط خنده بر اسال نوع پوست و میزان خطوطی که بر روی پوست از قبل وجود داشته اند متفاوت است. اما به طور متوسط بین 6 تا 18 بر روی پوست ماندگاری دارد. در صورتی که با گذشت زمان اثر تزریق از بین رفت لازم است دوباره تمدید شود.فیلر خط خنده عوارض به خصوصی ندارد و عمدتا با هیچ گونه عارضه خاصی مواجه نخواهید شد. با این حال بدن هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است در برخی مواقع با عوارض زیر همراه باشد:

کلام آخر

تزریق فیلر خط خنده می تواند یکی از بهترین روش های برطرف کردن خطوطی باشد که هنگام خندیدن یا لبخند زدن بر روی چهره شما ظاهر می شود. نگران نباشید فیلرهای هیالورونیک اسید تاثیرات شگفت انگیز و معجزه آسایی بر روی چهره شما به جای می گذارد و شما را چندین سال جوانتر نشان می دهد .

پاسخ

هفده + 8 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با ما