مزوتراپی برای لک صورت

آیا لک های تیره از جذابیت پوست صورت شما کاسته است؟ با کاربردهای مزوتراپی آشنایی دارید؟

اگر لک ها و کک و مک های کوچک و بزرگ روی صورت اعتماد به نفس شما را به شدت پایین آورده است، مزوتراپی برای لک صورت می تواند راهگشا باشد. مزوتراپی تکنیکی است که به وسیله سرنگ های مخصوص مواد لازم و مغذی را به پوست و موی شما می رساند. در این مقاله به بررسی مزوتراپی صورت و مزایا و معایب آن می پردازیم.

منظور از مزوتراپی چیست؟

امروزه با بهره گیری از علم و تکنولوژی دیگر نیازی به نگرانی در مورد مشکلات پوستی ندارید. بیش تر مشکلات پوستی شایع به کمک لیزر ها و تکنیک های جدید و کاربردی درمان شده و جوانسازی  پوست ساده تر از گذشته و با کیفیت بیش تری انجام می گیرد. میکرونیدلینگ نیز یکی دیگر از درمان هایی است که می توان به منظور کاهش و یا از بین بردن دائمی لک های پوستی صورت و بدن استفاده شود.

این لک ها ممکن است بر اثر قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور آفتاب، استفاده از لوازم آرایشی، داروهای ضد بارداری، بارداری و یا عوامل ژنتیکی پوست را درگیر نمایند. لک های تیره بیش از سایر نقاط بدن بر روی صورت قابل کشف می باشند.

اگر لک ها و کک و مک های کوچک و بزرگ روی صورت اعتماد به نفس شما را به شدت پایین آورده است، مزوتراپی برای لک صورت می تواند راهگشا باشد. دکتر یلدا عطارزاده متخصص پوست و مو در اصفهان از تکنیک های علمی و به روز برای کاشت مو آقاین و بانوان استفاده می نماید. راههای ارتباطی با دکتر یلدا عطارزاده:

شماره های تماس : 36637466-031 , 4043760-0913

اینستاگرام

مزوتراپی تکنیکی است که تأثیر فراوانی بر کیفیت پوست می گذارد. استفاده از ترکیب خاصی از مواد طبیعی و شیمیایی همچون ویتامین C می تواند به سرعت بد رنگی های پوست و استرچ مارک های باقی مانده را از بین ببرد.

مزوتراپی روش غیر تهاجمی و بدون عوارض جانبی برای بازیابی زیبایی پوست شما می باشد. این روش از سال 1952 در سراسر دنیا توسط متخصص پوست و مو انجام می شده است.

مزایای استفاده از مزوتراپی برای لک صورت

در ذیل به برخی از مزایای فراوان مزوتراپی صورت برای از بین بردن لک ها و کک و مک های این بخش اشاره می نماییم:

 • سریع و موثر است
 • به زمان ریکاوری احتیاجی نداشته و شما می توانید بلافاصله پس از انجام مزوتراپی به محل کار و یا فعالیت های روزمرهتان باز گردید.
 • انجام مزوتراپی فرآیندی امن بوده و از مواد مفیدی داخل آن استفاده می شود.
 • موادی که در مزوتراپی استفاده می شوند، حاوی مواد شیمیایی می باشند که جذب آنها را بالا می برد.

مزوتراپی برای لک صورت چگونه انجام می شود؟

ملاسما نوعی اختلال پوستی رایج می باشد که بر اثر ترشح بیش از حد رنگ دانه های پوستی به وجود می آید. این عارضه در نژاد آسیایی بیش از سایر نژادها وجود داشته و می تواند بر روی گونه ها، پیشانی، بالای لب و شقیقه ظاهر شود. ممکن است مزوتراپی به تنهایی تیرگی های پوست را درمان نکند و برای رسیدن به نتایج مطلوب لیزر درمانی نیاز باشد.

افرادیکه به ملاسما مبتلا هستند معمولاً پاسخ خوبی به درمان با مزوتراپی می دهند. طبق تحقیقات صورت گرفته، پیگیری جلسات مزوتراپی به مدت 6 ماه می تواند به طور کامل پوست را از شر بد رنگی ها خلاص نماید.

در جلسات درمان با مزوتراپی، مواد مفید از طریق سوزن های نازک به پوست منتقل می شوند. ممکن است برای رسیدن به نتیجه نهایی بیش از یک جلسه مزوتراپی لازم باشد.

عوارض جانبی و خطرات مزوتراپی

 خوشبختانه مزوتراپی عوارض بسیار زیادی ندارد اما در برخی موارد ممکن است این روش نیز با عوارضی جانبی همراه باشد.

برخی افراد نسبت به دارو مزوتراپی حساسیت دارند و این سبب می شود  بلافاصله بعد از تزریق و یا بعد از مدتی واکنش آلرژیک و یا همان حساسیت نسبت به این دارو نشان دهند. همچنین در صورتی که تزریق توسط شخص بی تجربه صورت بگیرد و یا در طی انجام پروسه تزریق بهداشت رعایت نشود و یا حتی اگر مراقبت های بعد از تزریق به خوبی انجام داده نشود امکان ایجاد عفونت های پوستی وجود دارد.

برخی دیگر از عوارض مزوتراپی شامل موارد زیر می شود:

 • در مواد مزوتراپی ماده ای به نام لیستین وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد التهاب و ورم موقت شود.
 • ممکن است لکه های تیره و یا روشن در محل تزریق ظاهر شود
 • ایجاد زخم، اسکار، خون مردگی، کبودی در محل تزریق وجود دارد.
 • ممکن است بافت چربی ملتهب شود.
عوارض مزوتراپی صورت

مراقبت‌های قبل و بعد از مزوتراپی چگونه است؟

این روش دوران نقاهت خاصی ندارد اما برای پیشگیری از ایجاد هرگونه عوارض جانبی توصیه می شود مراقبت های بعد و قبل از تزریق را به خوبی انجام دهید.

برخی از مراقبت‌های قبل و بعد از مزوتراپی که شامل یک سری توصیه هی عمومی است، شامل موارد زیر می شود:

 • شست شو صورت قبل از مراجعه به کلینیک
 • عدم استفاده از دارو های ضد انقعادی یا رقیق کننده خون و داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن تا چند روز قبل از مراجعه برای تزریق
 • از انجام  ورزش و فعالیت هایی که سبب تعریق صورت می شود، خود داری کنید.
 • نوشیدن آب و مایعات فراوان
 • عدم شستشو صورت بعد از تزریق
 • از مصرف داروهای ضد التهابی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن) و ویتامین E به مدت 24 ساعت بعد از تزریق خودداری کنید.
 • در صورت بروز هرگونه برآمدگی، عفونت، التهاب به پزشک جهت معاینه مراجعه نمایید.

هزینه  وتعداد جلسات مزوتراپی چقدر است؟

مزوتراپی هزینه مشخص و ثابتی ندارد. قیمت انجام مزوتراپی با توجه به عوامل مختلفی مانند دستمزد پزشک، تعداد جلسات، محل تزریق، دلیل تزریق و… متفاوت است.

تعداد جلسات مزوتراپی با توجه به شرایط تزریق شونده و محل تزریق  میزان مشکل، متفاوت است. عموما مزوتراپی بین 8 تا 15 جلسه انجام می شود که فاصله بین جلسات آن متفاوت است. به طوری که معمولا 4 جلسه اول با فاصله یک هفته ای و جلسات بعدی با فواصل دوهفته ای و یا حتی ماهانه صورت می گیرد.

سوالات متداول

با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از بیماری های انسان قابل درمان شده است. لک ها و کک ومک ها نیز امروزه با استفاده از مزوتراپی و لیزر ها می توانند به راحتی بر طرف شوند. شما می توانید جهت انجام مزوتراپی برای لک صورت به متخصص پوست و مو در اصفهان مراجعه نمایید.

مزوتراپی در اصفهان

drattarzadeh

پاسخ

13 + هشت =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس با ما