هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی در اصفهان، برگرفته از واژه high intensity focused ultrasound به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا بوده که این روزها در لیفت و سفت کردن پوست کاربردهای بسیاری دارد. این روش نسبتا جدید می باشد و می تواند جایگزین لیفت صورت شود. در هایفوتراپی از امواج فراصوت استفاده می شود و این امواج مشابه امواج سونوگرافی است. توجه داشته باشیم که این روش بدون درد بوده و غیرتهاجمی می باشد. با نفوذ به لایه خاصی از پوست سبب ورود انرژی شده و در نتیجه رشته های کلاژن تحریک وتولید می شوند. کلاژن ها سبب می شوند پوست ما محکم تر و سفت تر شود بنابراین این روش می تواند با افزایش کلاژن سازی سبب لیفت پوست شده و باعث می شود پوست محکم تر به نظر برسد. البته توجه داشته باشید که استفاده از هایفوتراپی از سال های قبل برای درمان تومورهای سرطانی رایج بوده است. ارائه این روش برای درمان های زیبایی اولین بار در سال 2008 مطرح شد. توصیه ما به شما این است هایفوتراپی را نزد بهترین دکتر هایفوتراپی در اصفهان انجام دهید تا از نتیجه آن اطمینان خاطر داشته باشید.

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفو به طور اثربخشی با استفاده از امواج متمرکز فراصوت به لایه ای از پوست که در زیرلایه سطحی قرار دارد انرژی وارد می کند. انرژی امواج فراصوت سبب می شوند که دمای این سطح از پوست به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار بگیرد و افزایش یابد.

هنگامی سلول های لایه هدف تحت دما قرار بگیرند آسیب سلولی پیش می آید. آسیب سلولی خود به خودی سبب تحریک کلاژن ها می شود. کلاژن ها مسئول حفظ استحکام و ساختمان طبیعی پوست می شوند. هر چه کلاژن بیشتری در بافت یافت شود آن بافت سفت تر خواهد شد.

لیفت صورت با هایفوتراپی

بنابراین افزایش کلاژن سازی سبب می شود جوانسازی در پوست اتفاق بیفتند. پس ما با هایفوتراپی هم پوست محکمی خواهیم داشت هم به گونه ای جوانسازی انجام شده است. توجه داشته باشید که به لایه های بالایی و زیرین ناحیه هدف آسیب وارد نمی شود. ماهیچه و دیگر سلول های پوست هم هیچ گونه تهاجمی به آن ها وارد نخواهد شد.

چه کسانی کاندید مناسب هایفوتراپی می باشند؟

هایفوتراپی روشی کم تهاجمی و بی دردسر بوده که به طور کلی برای افراد بین 30 تا 75 سال به کار گرفته می شود. این روش می تواند از شل شدگی خفیف تا متوسط پوست جلوگیری شود. هدف از هایفو کم کردن سرعت پیری پوست می باشد.

افرادی که به دلیل قرار گرفتن تحت اشعه خورشید و فرابنفش دچار شل شدگی پوست شده اند می تواند از این روش استفاده کنند و بعد از چندین جلسه به نتیجه دلخواه خود برسند.

نکته قابل توجه این است که افرادی که سن بیشتری دارند و از افتادگی پوست در ناحیه گردن رنج می برند کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی به شمار نمی آیند.

هایفوتراپی برای افرادی که در ناحیه مورد درمان دارای زخم ، عفونت ، آکنه های کیستی و حتی ایمپلنت های فلزی هستند گزینه مناسبی نمی باشد.

کاربردهای هایفوتراپی

تا این بخش دانستیم که هایفوتراپی هم سبب جوانسازی پوست می شود هم برای لیفت صورت کاربرد دارد. به طور قطع می توان گفت که از سال 2008 تا به امروز این روش بسیار طرفدار داشته است و استفاده از آن رو به افزایش می باشد. طبق آمار و تحقیقات انجام شده در 5 سال اخیر هایفوتراپی استفاده بسیاری داشته است و انجام این روش برای جوانسازی 60 درصد افزایش داشته است. هایفوتراپی برای جوانسازی پوست مزیت های بسیاری دارد و برخی از این مزایا به شرح زیر می باشند:

 • کاهش پیری و چین و چروک صورت
 • سفت کردن و لیفت پوست ناحیه غبغب
 • لیفت گونه و ابرو
 • بهبود حالت و وضعیت خط چانه
 • صاف کردن و سفت کردن پوست صورت
 • لیفت و جوانسازی گردن و ناحیه دکلته
 • اصلاح طرح لبخند
 • این روش برای تمام رنگ های پوست قابل انجام است.

مزیت های هایفوتراپی

روش هایفوتراپی برای جوانسازی و لیفت صورت یکی از پیشرفته ترین روش ها بوده که مزایای بسیاری دارد. برخی از مزایای این روش به شرح زیر می باشد:

 • 1 الی 3 جلسه درمان برای رسیدن به نتیجه دلخواه کافی می باشد.
 • نتیجه این روش می تواند 1 الی دو سال ماندگاری داشته باشد.
 • جلسات درمانی در این روش طولانی نیست و معمولا بین 30 الی 90 دقیقه طول می کشد.
 • این روش درمان بدون دوره نقاهت خاصی بوده و روشی آسان و بی دغدغه می باشد.
 • این روش نیازی به تزریق و یا برش ندارد.
 • این روش بدون خونریزی بوده و درد ندارد و نیازی به پانسمان ندارد.
 • می تواند سبب افزایش ماندگاری نتایج جراحی های زیبایی شود.
 • روش هایفوتراپی می تواند با میکرونیدلینگ ترکیب شود و نتایج شگفتی به همراه داشته باشد.
 • هزینه این روش نسبت به جراحی کمتر است و مقرون به صرفه می باشد.

با کمک هایفوتراپی چه نواحی را می شود درمان کرد؟

لازم است بدانید که روش زیبایی و درمانی هایفوتراپی، امرزوه جهت کلاژن سازی در بسیاری از نواحی صورت انجام می شود که مزایا و فواید متعددی را در خود جای داده است. از جمله مهم ترین و شایع ترین نواحی که به کمک روش زیبایی هایفوتراپی قابل درمان است می توان به موارد زیر اشاره کرد که این موارد عبارتند از:

 •  بازو
 • شکم
 • پهلو
 • پشت پا
 • گردن
 • غبغب
 • بینی
مراحل انجام هایفو تراپی

مراحل انجام هایفو تراپی

در ابتدا در این روش زیبایی، پزشک ناحیه مورد نظر را مشخص و تمیز می کند. در مرحله بعدی پزشک متخصص با استفاده از کرم بی حسی، ناحیه مورد نظر را برای انجام هایفوتراپی بی حس می کند.

برای انجام هایفوتراپی، متخصص ژل مخصوصی را بر روی نواحی صورت قرار داده و سپس دستگاه را به آرامی بر روی صورت شما ماساژ می دهد. توجه داشته باشید که این روش تاثیرگذار، اثرات خود را چند هفته بعد نشان می دهد. به طور معمول این روش درمانی و زیبایی به مدت 30 الی 90 دقیقه طول می کشد.

نحوه عملکرد دستگاه هایفوتراپی

در ارتباط با نحوه عملکرد دستگاه هایفوتراپی باید بگوییم که در این عمل زیبایی، پزشک با استفاده از یک دستگاه دستی تصویربرداری که سطح تماس نرمی دارد، نواحی که نیاز به ترمیم دارند را کلاژن سازی می کند.

در نظر داشته باشید که با استفاده از دستگاه هایفو، مقادیر کمی گرمای تمرکز یافته در عمق مناسبی از زیر پوست شما اعمال می شود که این گرما به شفافیت و جوانسازی پوست شما کمک بسزایی می کند. همچنینی در نظر داشته باشید که با استفاده از این روش، علاوه بر چهره ای شفاف، پوست صورت شما کشیده می شود.

عمل هایفوتراپی چقدر طول می کشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدت زمان این روش زیبایی و درمانی به موارد زیادی از قبیل: سطحی از پوست که باید تحت درمان قرار گیرد، بستگی دارد ولی به طور تقریبی می توان گفت که عمل هایفوتراپی پیشانی حدود ۳۰ دقیقه و برای کل صورت حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد.

نتایج عمل هایفوتراپی چه زمان مشخص می شود؟

شما بلافاصله بعد از انجام عمل هایفوتراپی، می توانید نتایج به دست آمده را مشاهده کنید اما تاثیرات اصلی و کلی این روش، در طول دوره یک الی شش ماه نمایان می شود.

با انتخاب این روش زیبایی، از افتادگی پوست در ناحیه پلک بسیار کاسته می شود که این موضوع سبب می شود تا چشمانی زیبا و جذاب تری داشته باشید. از دیگر مزایا و تاثیرات معجزه آسا هایفوتراپی می توان به محکم‌تر و لطیف‌تر شدن نواحی صورت و گردن اشاره کرد.

میزان ماندگاری هایفوتراپی

میزان ماندگاری هایفوتراپی

همان طور که در این مقاله اشاره نمودیم، هایفوتراپی یک روش درمانی و زیبایی غیر تهاجمی است که نتیجان ان بلافاصله بعد از عمل نمایان می شود. این عمل زیبایی هیچ گونه دوران نقاهتی ندارد اما با افزایش سن و شروع روند پیری، کلاژن سازی پوست رفته رفته به حالت های اولیه خود بر می گردد و بعد از گذشت یک سال نتایج هایفوتراپی از بین می رود.

بیشتر بدانید: آر اف فرکشنال

دوران نقاهت هایفوتراپی

همان طور که اشاره کردیم هایفوتراپی، روش تاثیرگذار و غیرتهاجمی است که دوران نقاهت ندارد که بلافاصله پس از انجام عمل می توانید نتایج آن را مشاهده کنید.

عوارض هایفوتراپی

هایفوتراپی، این روش پر کاربردی و تاثیر گذار هیچ گونه معایبی را در خود جای نداده است. از جمله عوارض های نادری که معدود افرادی هستند که ممکن است به این عوارض ها مبتلا شوند می توان به جانبی بیهوشی، درد، ایجاد زخم اشاره کرد. این روش کاملا ایمن اشاره کرد.

هایفوتراپی چند جلسه است؟

عوامل زیادی هستند که تعداد جلسات هایفوتراپی را تعیین می کنند. از مهم ترین معیارهای برای تعیین تعداد جلسات هایفوتراپی، سنجش تعداد جلسات هایفوتراپی، میزان آسیب دیدگی پوست و ضعفی که مراجعه کننده دارد می توان اشاره کرد.

به طور کلی هر چه پوست صورت دچار افتادگی بیشتری باشد، فرد مراجعه کننده به تعداد جلسات هایفوتراپی بیشتری نیاز دارد اما به طور کلی، هر فردی در سال 3 بار مجاز به انجام روش هایفوتراپی است.

اقدامات قبل از انجام هایفوتراپی

از قرار گرفتن در مکان هایی از قبیل: جلوی نور مستقیم خورشید برای گرفتن آفتاب، برنزه کردن با دستگاه های سولار خودداری کنید.

زیر نظر پزشک خود، مصرف داروهای محرک را قطع نمایید.

در صورتی که از داروهای آنتی بیوتیک استفاده می کنید، این دسته از داروها را قطع نمایید.

از مهارت و توانایی لازم پزشک خود برای انجام هایفوتراپی مطمئن شوید.

کلام آخر

روش هایفوتراپی بسیار نتیجه بخش بوده و این روزها برای لیفت غبغب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بدون نگرانی می توانید از این روش برای لیفت و جوانسازی استفاده کنید.

پاسخ

چهارده − 5 =

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
تماس با ما