علت و درمان گلوله شدن ژل صورت

گلوله شدن ژل صورت یکی از مواردی است که برخی از افراد بعد از تزریق ژل صورت با آن مواجه می شوند. تزریق ژل یکی از بهترین روش های زیبایی به شمار می ‌رود که موجب از بین رفتن چین و چروک ها خواهد شد. یکی از مهمترین عوارضی که بعد از تزریق ژل به وجود می‌ آید گلوله شدن ژل می باشد. این مسئله ظاهر ناخوشایندی را روی پوست افراد ایجاد می کند. دلایل متفاوتی وجود دارد که مربوط به گلوله شدن ژل در صورت بعد از تزریق می باشد.

علت گلوله شدن ژل صورت چیست ؟

در واقع شما برای درمان گلوله شدن ژل در زیر پوست، نیاز است که دلایل آن را بشناسید. به طور کلی دلایل متفاوتی برای گلوله شدن ژل در صورت وجود دارد که برخی از آنها عبارت هستند از :

هر آنچه در رابطه با تزریق ژل به گونه باید بدانید!

نکاتی برای درمان گلوله شدن ژل صورت

برای درمان گلوله شدن ژل صورت باید اقدامات ضروری انجام دهید. برخی از مهمترین اقداماتی که پس از تزریق ژل باید انجام دهید تا ژل صورت گلوله ای در زیر پوست جمع نشود عبارت است از :
1.  از یک کمپرس سرد جهت کاهش کبودی و تورم و برای جلوگیری از گلوله شدن ژل باید استفاده کنید.

2.  بعد از این که متوجه شدید ژل در زیر پوست گلوله شده است به هیچ عنوان نباید آن را لمس کنید. لمس کردن گلوله ژل، موجب بدتر شدن شرایط خواهد شد.

3. مراجعه به متخصص زیبایی یکی از مهم ترین نکاتی است که برای درمان گلوله شدن ژل در صورت باید انجام دهید.

گلوله شدن ژل در زیر پوست

پروسه درمان گلوله شدن ژل صورت

بعد از اینکه جهت رفع مشکل گلوله شدن ژل در صورت به پزشک مراجعه کنید، پزشک از شما پرسش های متفاوتی می پرسد. بعد از پاسخ شما می‌ تواند به طور دقیق مشکل را ارزیابی کند. اینکه پزشک بداند ژل صورت در چه مرحله ای قرار گرفته است و دلیل این مشکل چیست بسیار مهم می باشد. بعد از آن شما می توانید به پزشک مراجعه کنید تا درمان را به صورت مرحله ای آغاز کند. در بسیاری از موارد گلوله های ژل نرم هستند. در این صورت پزشک با انجام دادن ماساژ محکم روی صورت می تواند گلوله ها را در قسمت زیر پوست پخش کند.

 در بسیاری موارد امکان دارد که گلوله های ژل سفت باشند. در این صورت باید پزشک اقدامات دیگری را انجام دهد. اگر مشکل گلوله شدن ژل زیر پوست به دلیل واکنش بدنتان باشد، پزشک دو راه حل را برای این مشکل تجویز می ‌کند. یک راه حل این است که داروهای استروئید را برای حل کردن مشکل تجویز می نماید. راه حل بعدی این است که در اسرع وقت ژل تزریق شده را تخلیه می‌ کند. اگر واکنش بدنتان به ژل تزریق شده زیاد باشد نیاز است که پزشک این مشکل را سریعا رفع نماید.

گلوله شدن ژل در صورت

درمان گلوله شدن ژل صورت با داروهای استروئیدی

بسیاری از افرادی که می خواهند گلوله شدن ژل صورت را با استفاده از داروهای استروئیدی درمان کنند، باید طول دوره درمان این داروها را بشناسند. بعد از اینکه پزشک داروهای استروئیدی را تجویز می‌ کند، بیمار باید اطلاعات ضروری که مربوط به استفاده از داروهای استروئیدی می باشد را کسب کند. مشکل باید توسط پزشک به صورت حضوری بررسی شود. بعد از اینکه پزشک توده را تشخیص دهد، ماساژ را آغاز می کند  تا حساسیت توده را بررسی نماید.

 این مسئله که شما به داروهای استروئیدی حساسیت داشته باشید یا نداشته باشید برای پزشک بسیار مهم است. در صورتی که بدنتان به این داروها آلرژی داشته باشد باید پزشک درمان دیگری را برای رفع مشکل گلوله شدن ژل در زیر پوست، آغاز کند. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که مشکل گلوله شدن ژل در صورت چندان جدی نیست و سریعا این مشکل رفع می گردد. شما برای اینکه مشکل گلوله شدن ژل در زیر پوست را رفع کنید باید به پزشک تان مراجعه نمایید.

تزریق ژل در اصفهان

drattarzadeh

پاسخ

12 + 10 =

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
تماس با ما