درمان گودی زیر چشم

بسیاری از افراد از گودی زیر چشم و حلقه های تیره رنج می برند. چه نتیجه شب ‌های بی ‌خوابی باشد، چه استرس یا یک علت ژنتیکی، ما را خسته نشان می ‌دهد و باعث می ‌شود احساس اضطراب و خجالت کنیم.

پس چگونه گودی زیر چشم را از بین ببریم؟ پاسخ در درک چگونگی شکل گیری و علائم بصری آن ها نهفته است. سپس می‌ توان برنامه‌ های درمانی مناسب را با توجه به نیازهای بیمار تنظیم کرد تا برای همیشه سیاهی و گودی چشم را از بین ببرد.

چه چیزی باعث ایجاد دایره های تیره و گودی زیر چشم می شود؟

چشم های تیره و گود رفته اغلب با ویژگی های مضر سبک زندگی، از افزایش سطح استرس و تغذیه نامناسب گرفته تا خستگی جسمانی همراه است. اگر چه این عوامل می توانند در تشکیل حلقه های سیاه و گودی زیر چشم نقش داشته باشند؛ اما اغلب این ژنتیک است که بیشترین نقش را ایفا می کند. حلقه ‌های سیاه زمانی ایجاد می ‌شوند که رگ ‌های خونی زیر چشم بیشتر از سایر نواحی صورت ظاهر شوند. این امر برای برخی از افراد، ممکن است به هیچ وجه یک «دایره تیره» نباشد، بلکه سایه ای است که توسط پلک های پف کرده یا گودی زیر چشم مشخص می شود.

روند پیری یکی از دلایل اصلی این اثر فرورفتگی و گودی زیر چشم است. معمولا بین پلک پایین و گونه بالایی رخ می دهد. با افزایش سن، چربی ‌های این ناحیه را از دست می ‌دهیم و باعث می ‌شود طولانی ‌تر، عمیق ‌تر و سایه ‌دارتر به نظر برسد. دلایل گود افتادگی و سیاهی دور چشم برای هر فردی متفاوت است، به همین دلیل برای رهایی از سیاهی چشم، گرفتن مشاوره از متخصصان اهمیت بیشتری می یابد.

درمان های برتر برای رفع گودی زیر چشم

بهترین متخصصان پوست می توانند در مشاوره اولیه با شما در مورد روش های درمانی مناسب صحبت کنند تا گزینه مناسب برای نیازهای شما ارائه شود. اما چندین روش درمانی به عنوان محبوب ‌ترین درمان ‌ها شناخته می ‌شوند.

5 درمان برتر برای خلاص شدن از شر گودی زیر چشم و سیاهی دور آن

تزریق ژل

ژل که به عنوان گزینه درمانی گودی زیر چشم نیز شناخته می شود، راهی سریع برای درمان گودی و سیاهی دور چشم با نتایج آنی است. تزریق ها با بازگرداندن حجم از دست رفته در ناحیه زیر چشم که با افزایش سن فرورفته و سایه می‌افتد، کار می‌کنند. یک ژل تزریقی اسید هیالورونیک صاف با کرم بی‌حس ‌کننده داخلی، ناحیه توخالی زیر چشم را شاداب و بازسازی می‌کند. بنابراین، پرکننده‌ها و تزریق های ژل زیر چشم برای مبارزه با ظاهر فرورفته‌ای که ناحیه چشم ‌مان را با افزایش سن سایه‌ دارتر و افسرده ‌تر می ‌کند، ایده ‌آل هستند.

2. تزریقات ضد چروک

هدف قرار دادن چروک های گوشه چشم معروف به «پای کلاغی» با استفاده از تزریق‌های ضد چروک است. این روش یک قدم هوشمندانه برای به حداقل رساندن ظاهر تیره، توخالی و خسته می باشد. هنگامی که همراه با پرکننده های پوستی آبرسان استفاده می شود، برای سفت کردن و صاف کردن علائم آشکار پیری که می تواند در ناحیه بیرونی چشم رخ دهد، عمل می کند.

تزریق شل کننده عضلانی مانند بوتاکس به رفع چین و چروک های ناخواسته اطراف چشم کمک و در عین حال از تشکیل خطوط عمیق تر جلوگیری می کند. با شل کردن ماهیچه ها، چین های عمیق کاهش می یابد و پوست اطراف چشم شاداب تر و جوان تر به نظر می رسد.

3. اولتراسوند برای حلقه های تاریک

روش های اولتراسوند مانند اولتراپی رشد ذخایر کلاژن جدید در ناحیه چشم را تحریک می کند. این درمان پیشرفته از اولتراسوند متمرکز میکرو با انرژی تجسم (MFU-V) برای ایجاد یک اثر حرارتی زیر پوست استفاده می کند. این روش باعث تقویت ذخایر موجود کلاژن و الاستین می شود، دو پروتئین اساسی که به صاف و سفت نگه داشتن پوست کمک می کنند.

این فرآیند همچنین بدن ما را تشویق می‌کند تا بیشتر از این ساخت کلاژن را به ‌طور طبیعی تولید کند. این امر به بازگرداندن قدرت به ناحیه چشم کمک کرده و در عین حال حجم از دست رفته را جایگزین می‌کند. این به مقابله با، ظاهر فرورفته و تیره ‌ای که هنگام از دست دادن کلاژن و الاستین در اثر افزایش سن رخ می ‌دهد، کمک می ‌کند. بنابراین اولتراپی روش عالی دیگری برای خلاص شدن از شر سیاهی و گودی زیر چشم به روشی طبیعی و غیر تهاجمی است.

4. درمان های لیزر گودی زیر چشم

درمان های لیزری نیز برای درمان جلوه های بصری سیاهی و گودی زیر چشم در دسترس هستند. این امر با تحریک تولید کلاژن و کاهش نازک شدن پوست، ظاهر حلقه های تیره را بهبود می بخشد.

سیستم پیچیده میکروآبلاتیو آن پوست را سفت می کند، بافت را بهبود می بخشد و ذخایر کلاژن را تحریک می کند تا نواحی فرورفته را دوباره حجم دهد و در عین حال با تغییر رنگ مبارزه کند. نتایج پس از اولین جلسه قابل توجه است، اما پس از 3 تا 6 ماه درمان آشکارتر می شود، زیرا ذخایر کلاژن انباشته می گردد

5.کرم های زیر چشم برای حلقه های تیره

یکی دیگر از راه های درمان گودی زیر چشم استفاده از کرم های دور چشم است. کرم‌ های دور چشم یکی دیگر از ابزارهای مفیدی است که می‌توان برای از بین بردن سیاهی دور چشم به آن اعتماد کرد. با ترکیب استفاده از این کرم ها با یک درمان غیر جراحی مرتبط، افراد می توانند نتایج خود را به حداکثر برسانند. مانند بسیاری از کرم ها، انجام تحقیقات در حالی که خودتان آن ها را امتحان می کنید، سودمند است.  در کلینیک زیبایی پوست، متخصصان درمان هایی را برای مراقبت از پوست مشهور برای اثرات ترمیمی و نشاط بخش توصیه می کنند. به عنوان مثال، کرم ترمیم کننده روشن کننده چشم به نرم کردن ظاهر حلقه های تیره و تحریک کلاژن برای بازگرداندن خاصیت ارتجاعی کمک می کند.

کرم دور چشم

راه حل قدرتمند دیگر سرم ​​است که با دوز قوی ویتامین C پوست را روشن کند. ترکیب هوشمند ویتامین E و کوآنزیم Q-10 همچنین رادیکال های آزاد را دفع کرده و از تشکیل رنگدانه ها جلوگیری می کند.

هر آنچه در رابطه با تزریق ژل به گونه باید بدانید!

drattarzadeh

پاسخ

18 + پنج =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با ما