برداشتن خال با لیزر

داشتن خال در برخی از نقاط بدن علاوه بر اینکه از زیبایی و جذابیت فرد می کاهد، در روند زندگی وی نیز اختلال به وجود می آورد. گاهی اوقات زدن خال در نزدیکی ارگان های مهمی همچون چشم، گوش، بینی و .. سبب کاهش کارایی این اندام ها می شود.

در این مقاله به بررسی انواع خال می پردازیم. برای آشنایی با به روز ترین روش های برداشتن خال با لیزر با ما در این مقاله همراه باشید.

انواع خال

داشتن خال بر روی پوست بسیار رایج است. احتمال اینکه بر روی پوست صورت و بدن شما بیش از یک خال وجود داشته باشد، زیاد است. اغلب افراد 10 الی 40 عدد خال بر روی بدن خود دارند.

خال هایی که بر روی نواحی مختلف بدن و یا صورت قرار دارد انواع مختلفی دارد دو دسته اصلی این خال ها از نظر زمان پیدایش شامل خال های مادر زادی و خال هی اکتسابی می شود.

خال ها از لحاظ ظاهر و رنگ نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند که  در ادامه به بررسی آن هامی پردازیم.

اختلال پوستی پسوریازیس

در چه صورت باید خال را برداریم؟

بیش تر خال های روی بدن خوش خیم بوده و لزومی به نگرانی در مورد آنها نیست. بنابراین در صورتیکه خال های روی بدن شما را آزار نمی دهند، احتیاجی به برداشتن آنها نیست. اما اگر این خال ها اعتماد به نفس شما را کاهش داده و یا زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار داده اند، بهتر است برداشته شوند.

همچنین در صورتیکه خال شما با تغییر رنگ و یا اندازه مواجه شود، می بایست در اولین فرصت به بهترین متخصص پوست مراجعه نمایید. زیرا هر گونه تغییر در اندازه، سایز و رنگ خال ممکن است نشان از سرطان پوست باشد.

دکتر یلدا عطارزاده متخصص پوست و مو در اصفهان از تکنیک های علمی و به روز برای برداشتن خال با دستگاه RF استفاده می نماید. راههای ارتباطی با دکتر یلدا عطارزاده:

شماره های تماس : 36637466-031 , 4043760-0913

اینستاگرام

انواع روش برداشتن خال

برای برداشتن خال راه های متفاوت وجود دارد در این راستا حتماً راه های خانگی را تجربه نموده اید. با وجود اینکه این راهکارها در ابتدا ارزان به نظر می آیند، اما هیچکدام به نتیجه مطلوب ختم نمی گردند.

در ادامه به بررسی روش های برداشتن خال می پردازیم.

درمان خانگی خال

بسیاری از سایت ها درمان خانگی خال را توصیه می نمایند.لذا نه تنها روش های خانگی کارآمد نیستند بلکه برخی از آنها حتی سلامتی فرد را در خطر جدی قرار می دهند.

بهتر است پیش از انجام هر نوع درمان خانگی، پزشک متخصص پوست و موی خود را در جریان قرار دهید. در ذیل به تعدادی از این روش های درمان خانگی خال اشاره می نماییم (توجه: استفاده از هیچ یک از این روش ها توصیه نمی شود):

  • استفاده از سرکه سیب خالص به منظور سوزاندن خال
  • قرار دادن سیر خام بر روی خال
  • ماساژ نمک بر روی خال برای از بین بردن سلول های داخلی آن
  • بریدن خال با قیچی و اجسام تیز
  • استفاده از مخلوط جوش شیرین و روغن
  • قرار دادن پوست موز بر روی خال
  • مالیدن عصاره بنفشه و چای سبز
  • هیدروژن پر اکسید که لایه عمیقی از پوست بر می دارد و سبب ایجاد اسکار بر روی پوست می شود.
درمان خانگی خال

علاوه بر این داروخانه ها و سایت های آنلاین به فروش کرم های لایه بردار پرداخته و بدون نسخه اقدام به عرضه این کرم ها در بازار می نمایند. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی، تکنیک های جدیدی برای از بین بردن خال به وجود آمده است. یکی از این روش ها برداشتن خال با لیزر است.

برداشتن خال با دستگاه RF چگونه انجام می شود؟

خوشبختانه برای برداشتن خال با لیزر تکنیک های جدیدی به وجود آمده است. یکی از این تکنیک های موثر، برداشتن خال با دستگاه RF یا جراحی رادیوفرکوئنسی است. این روش بدون باقی گذاشتن اسکار بر روی پوست و ریکاوری سریع، بیش ترین بازدهی را بر روی ضایعات پوستی شما دارد.

برداشتن خال با دستگاه RF قابلیت استفاده در تمام نقاط بدن را داشته و برای تمام سنین از جمله کودکان مناسب می باشد. برداشتن خال معمولاً یک جلسه زمان می برد. این روش تنها در مطب پزشک متخصص پوست و مو قابل انجام می باشد.

فیلم برداشتن خال با دستگاه RF

هزینه برداشتن خال با دستگاه RF

هزینه برداشتن خال با دستگاه RF بسته به تعداد و وسعت خال می تواند متفاوت باشد. برخی اوقات خال به صورت گوشتی بوده وبرداشتن آن سخت تر می شود. برآورد نهایی قیمت برداشتن خال با دستگاه RF برعهده پزشک متخصص پوست و مو بوده و طی جلسات مشاوره تعیین می گردد.

عوارض برداشتن خال

خوشبختانه برداشتن خال به روش های گفته شده عوارض خاصی ندارد. عموما عوارض جانبی که بر جای می گذارد خطرناک نیست و طی چند روز بهبود می یابد. این عوارض شامل اسکار به جا مانده، قرمزی، گاهی تورم و خارش است. که در این راستا پزشک برای شما پماد و کرم های مخصوص تجویز می نماید.

نتیجه گیری

در گذشته برداشتن خال با روش های سنتی از جمله بستن نخ به دور خال صورت می گرفت. اما امروزه لیزر درمانی در زمینه جوانسازی و برداشتن خال کاربرد دارد. یکی از این درمان های بدون عارضه بهره گیری از دستگاه RF برای برداشتن خال است.

درمان قرمزی پوست صورت  

drattarzadeh

پاسخ

8 − 2 =

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
تماس با ما