انواع بیماری های شایع پوستی

بیماری های پوستی

آیا عارضه جدیدی بر روی پوستتان ظاهر شده که علت آنرا نمی دانید؟

آیا به دنبال راه درمان برای بیماری های پوستی می گردید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با بیماری های شایع پوستی همراه باشید.

بیماری های پوستی بسیار شایع و گوناگون می باشند. این مشکلات می توانند موقتی یا همیشگی، دردناک یا بدون درد و برخی از آنها می توانند قابل انتقال یا موروثی باشند.

بعضی از بیماری های پوستی خطرناک هستند. در ذیل به معرفی برخی از شایع ترین بیماری های پوستی می پردازیم:

آکنه

آکنه یا جوش یکی از مشکلات شایع پوستی می باشد. این بیماری پوستی معمولاً همزمان با دوران بلوغ بر روی پوست شروع به تکثیر شدن می کند. در رابطه با آکنه بهتر است به موارد ذیل توجه نمایید:

  • جوش یا آکنه معمولاً بر روی صورت، گردن، بازو، سینه و پشت کمر ظاهر می شود.
  • هر جوش اسکاری از خود بر جای می گذارد. این اسکارها قابل درمان به وسیله تکنیک میکرونیدلینگ می باشند.
  • برای درمان آکنه می بایست ابتدا علت آن توسط متخصص پوست و مو کشف شود و سپس درمان آن با تجویز داروی مناسب انجام گیرد.

تبخال

تبخال یک بیماری ویروسی است. این ویروس بر روی پوست به شکل تاول های گاهاً دردناک نمایان می گردد. تبخال می تواند پوست اندام های مختلف بدن را همچون لب، آلت تناسلی و.. را درگیر نماید. در مورد تبخال به نکات ذیل توجه نمایید:

  • ضایعات ناشی از تبخال آبکی، قرمز و دردناک بوده و در نواحی دهان و لب بیش تر دیده می شوند.
  • نواحی که درگیر تبخال شده اند، پیش از بروز این عارضه دچار سوزش و تورم می شود.
  • برخی از تبخال ها ممکن است با علائمی همچون تب خفیف، بدن درد و تورم شدید همراه می شوند.

بیماری های پوستی بسیار شایع و گوناگون می باشند. این مشکلات می توانند موقتی یا همیشگی، دردناک یا بدون درد و برخی از آنها می توانند قابل انتقال یا موروثی باشند. دکتر یلدا عطارزاده متخصص پوست و مو در اصفهان از تکنیک های علمی و به روز برای درمان بیماری های پوستی استفاده می نماید. راههای ارتباطی با دکتر یلدا عطارزاده:

شماره های تماس : 36637466-031 , 4043760-0913

اینستاگرام

تاول

تاول ضایعه ای است که موجب تورم پوست به شکل کیسه مانند می شود. این کیسه ممکن است حاوی آب، چرک و خون باشد. تاول ها ممکن است کوچک تر یا بزرگ تر از یک سانتی متر باشند و ممکن است به صورت انفرادی یا گروهی پوست را درگیر نمایند. این عارضه می تواند در تمامی نقاط بدن ظاهر شود.

بیش تر تاول ها جزء بیماری های پوستی محسوب نمی شوند و موقتی هستند.

کهیر

دانه های ریز و درشت پوستی که بر اثر واکنش بدن نسبت به یک ماده آلرژی زا پدید می آید را کهیر می گویند. این دانه های قرمز رنگ با قرار گرفتن در معرض یک ماده خاص بر روی پوست پخش می شوند. کهیرها معمولاً دردناک بوده و بخش گسترده ای از بدن را درگیر می نمایند. این واکنش پوستی می تواند کوچک، گرد و حلقه مانند باشد.

آکتینیک کراتوز

یکی از بیماری های پوستی آکتینیک کراتوز می باشد که اندازه آن معمولاً کم تر از 2 سانتی متر بوده و سایزش تقریباً به اندازه مداد پاک کن است. این ضایعه نازک، زبر و خشن می باشد و معمولاً دست، بازو، گردن و نقاطی از بدن را که بیش تر در معرض نور آفتاب قرار دارند را درگیر می نماید. آکتینیک کراتوز بیش تر به رنگ صورتی بوده و به رنگ ها قهوه ای و طوسی نیز قابل کشف می باشد.

نتیجه گیری

بیماری های پوستی بسیار شایع و متنوع می باشند. بهتر است پس از ابتلا به هر کدام از بیماری های پوستی به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و از درمان های خودسرانه و خانگی خودداری نمایید.

drattarzadeh

پاسخ

10 − 7 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با ما