تاثیرات معجزه آسای مزوتراپی زیر چشم در رفع تیرگی و گودی چشم ها

 مزوتراپی، یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که برای بهبود ظاهر پوست صورت انجام می‌شود. در روش مزوتراپی چشم، از تزریق موادی به نام مزوکاکتیلرها به زیر پوست برای رفع چین و چروک ها استفاده می شود. مزوتراپی رفع تیرگی چشم ،می‌تواند درمانی موثر برای چین و چروک‌ها و تیرگی های زیر چشم باشد. لازم به ذکر است که مزوتراپی زیر چشم برای آن دسته از تیرگی هایی که به دلیل پیری، خستگی، کمبود خواب، استرس و آسیب افتادن به پوست برای فرد بوجود آمده‌اند، روشی بسیار ماندگار و تاثیرگذار است.

کاربرد مزوتراپی

مزوتراپی زیر چشم چیست؟

یکی از شایع ترین اختلالاتی که بانوان در هر سنی ممکن است آن را تجربه کنند، تیرگی زیر چشم است. امرزوه با پیشرفتم علم و تکنولوژی، روش های زیبایی و درمانی متعددی جهت درمان تیرگی زیر چشم به روی کار آمدند که یکی از تاثیرگذارترین این روش های زیبایی، مزوتراپی زیر چشم است.

مزوتراپی زیر چشم با هدف بازگرداندن زیبایی و طراوت از دست رفته ناحیه زیر چشم انجام می شود.

در مزوتراپی رفع تیرگی زیر چشم، پزشک متخصص با استفاده از تزریق ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، کلاژن، هیالورونیک اسید، آنتی‌اکسیدان‌ها، رزماری و ویتامین C با سوزنی بسیار ریز و ظریف به لایه میانی پوست، جهت درمان این تیرگی ها اقدام می کند.

کاربردهای روش زیبایی و درمانی مزوتراپی زیر چشم

امروزه این روش زیبایی توانسته است کاربردهایی زیادی در زمینه های مختفی داشته باشد. این روش زیبایی و درمانی می تواند روند بازسازی پوست را بسیار سرعت ببخشد و  روند پیری را بسیار کاهش دهد.

از کاربردهای تاثیرگذار مزوتراپی زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره کرد که این موارد عبارتند از:

 • رفع کبودی زیر چشم
 • رفع حلقه‌های چشم
 • رفع خطوط و همچنین چین و چروک زیر چشم
 • درمان پف پلک‌ها

از فواید مزوتراپی زیر چشم به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

مزوتراپی چشم، یکی از تاثیرگذارترین و پرکاربردترین روش های زیبایی جهت از بین بردن عیوب چشم است. مزوتراپی چشم، با تاثیر بالایی که بر روی رفع سیاهی و پف زیر چشم دارد میتواند زیبایی چشمگیری را به شما هدیه دهد.

همچنین لازم است بدانید که روش درمانی و زیبایی مزوتراپی، انواع دیگری از قبیل: مزوتراپی مو ، مزوتراپی لک صورت ، مزوتراپی غبغب، مزوتراپی پیشانی را در خود جای داده است.

از شایع ترین کاربردهای مزوتراپی زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره کرد که این موارد عبارتند از:

 • برطرف کردن تیرگی زیر چشم
 • رفع پف پلک چشم
 • از بین بردن کامل چین و چروکهای دور چشم
 • طولانی و ماندگار بودن نتایج مزوتراپی چشم
 • نداشتن دوره نقاهت برای داوطلبان مزوتراپی چشم

بیشتر بخوانید: مزوتراپی مو در اصفهان

عوارض مزوتراپی زیر چشم

به طور کلی، روش زیبایی و درمانی مزوتراپی زیر چشم در اصفهان عوارض خاصی را برای بیمار به همراه ندارد اما در مواردی افراد پس از انجام مزوتراپی چشم ممکن است عوارضی همانند درد یا تورم در اطراف چشم، سر درد را حس کنند. نگران نباشید زیرا که تمامی این عوارض ها کاملا طبیعی و موقتی هستند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به طور کامل از بین خواهند رفت. در صورتی که حس کردید این عوارض ها بیشتر از نرمال و یا زمان طولانی تری ظاهر شدند، در اولین فرصت با پزشک خود تماس بگیرید.

در موارد اندکی ممکن است جای سوزن مزوتراپی چشم، در نواحی پوست اطراف چشم شما باقی بماند که این مورد، پس از گذشت چند روز به طور کامل از بین  می رود.

هزینه مزوتراپی زیر چشم

هزینه مزوتراپی زیر چشم در هر شهر و منطقه ممکن است متفاوت باشد و بسته به محل ارائه خدمات، تعداد جلسات مورد نیاز و نوع مواد استفاده شده در مزوتراپی متغیر است.

در مواردی، برخی افراد ممکن است نیاز به  جلسات مزوتراپی بیشتر و یا کمتری داشته باشند که این موضوع نیز می‌تواند هزینه را تحت تأثیر خود قرار دهد. بهترین راه برای اطلاع از هزینه مزوتراپی زیر چشم، مراجعه به پزشک یا متخصص زیبایی است.

هزینه مزوتراپی زیر چشم

بهترین مواد مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم در اصفهان یکی از روش‌های موثر در کاهش تیرگی زیر چشم است که با استفاده از تزریق مواد خاص به زیر پوست و اطراف چشم انجام می‌شود. بسته به تیرگی زیر چشم ، شرایط فرد، می‌توان از مواد مختلفی در مزوتراپی چشم استفاده کرد.

در ادامه، به برخی از بهترین مواد مزوتراپی زیر چشم که به طور معمول، در مزوتراپی چشم استفاده می شود اشاره کردیم که این موارد عبارتند از:

اسید هیالورونیک: این ماده یکی از معروف‌ترین مواد استفاده شده در مزوتراپی زیر چشم است. این ماده باعث افزایش حجم پوست چشم و کاهش تیرگی زیر چشم می شود.

پپتیدها: پپتیدها مانند ماتریکسیل، آرگایل و لیپو پپتاید، باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین و در نتیجه سبب کاهش چین و چروک‌های زیر پوست چشم می‌شوند.

ویتامین C: ویتامین C باعث تحریک تولید کلاژن در پوست و کاهش چین و چروک و تیرگی زیر چشم می شود.

فاکتور رشد فیبروبلاست: این ماده باعث افزایش تولید فیبروبلاست در پوست می شود.

لازم است بدانید که انتخاب ماده مناسب، نحوه استفاده و دوز ماده برای تزریق مزوتراپی زیر چشم نیز باید توسط متخصص تعیین گردد.

مراقبت بعد از مزوتراپی چشم

برای دریافت نتیجه مطلوب از روش زیبایی مزوتراپی چشم، بایستی از دستورالعمل های پزشک خود که شامل  مراقبت بعد از مزوتراپی زیر چشم می شود پیروی کنید.

این مراقبت ها عبارتند از:

 • حداقل تا ۴ ساعت بعد از مزوتراپی،  از حمام کردن و شستن ناحیه چشم و اطراف آن خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت پس از مزوتراپی چشم ، از مصرف داروهای ضد التهاب (آسپرین، موترین و …) یا ویتامین E اجتناب کنید.
 • در یک هفته اول از انجام مزوتراپی چشم، به مقدار زیاد آب بنوشید.
 • سعی کنید 3 بار در  روز ، جهت بهبودی  کبودی‌ و التهاب صورتتان از ژل آرنیکا استفاده کنید.
 • تا یک هفته پس از مزوتراپی چشم ، از انجام دادن فعالیت های سنگین که سبب تعریق در شما می شود خودداری کنید.
مراقبت بعد از مزوتراپی چشم

چند روز پس از مزوتراپی چشم، نتیجه درمان قابل مشاهده است؟

لازم است بدانید که جهت دریافت نتیجه مطلوب از این روش ، حداقل بایستی سه جلسه مزوتراپی برای رفع سیاهی و پف زیر چشم را انجام دهید.

درباره فاصله مزوتراپی زیر چشم، باید بگوییم که شما میتوانید این روش را به مدت ۸ هفته انجام دهید.

پاسخ

هشت − 1 =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس با ما